"...بصیرت یعنی اینکه خط درگیری با دشمن را تشخیص بدهی...امام خامنه ای "
همه حرف از کاهش جمعیت می‌زنند، و آمار و ارقام رسمی کشور و بین‌المللی نیز آن را تأیید می‌کند. گفته می‌شود ایران از نظر سرعت حرکت به سمت پیریِ جمعیت در رتبه سوم جهان قرار دارد؛ و این پیریِ جمعیت آثار و تبعاتی برای کشور در پی دارد. یکی از این تبعات «کاهش نیروی کار است و کشورهای غربی این موضوع را تجربه کرده و مهاجر پذیری را به عنوان راهکار در نظر گرفته‌اند»[1]. یکی دیگر از تبعات این است که «در جامعه‌ای که سالمندان بیشتر آن را تشکیل داده‌اند و نیروی جوان و کارآمد در اقلیت قرار دارد، به ناچار بخش عمده‌ای از این جمعیتِ جوانِ فعال می‌بایست مشغول نگهداری سالمندان جامعه شود و لذا جامعه از بخش زیادی از نیروی کار فعال خود محروم می شود»[2].
از دیگر تبعات این موضوع را «روانشناسان بیان می‌کنند ...
از دیگر تبعات این موضوع را «روانشناسان بیان می‌کنند؛ هرچه خانواده‌ها دارای تک فرزندی باشند، فرزند خشن و پر توقع بار می‌آید، و در آینده نیز در جامعه؛ سرکش و خشن و مضر برای آن جامعه است»[3]. این موضوع «کاهش قدرت ملی و سیاسی کشور را هم به دنبال دارد»[4] که شرح آن یعنی وابستگی این دو مؤلفه به هم (دو مؤلفه‌ی جمعیت و قدرت ملی)، طولانی است و در این مقاله نمی‌گنجد. آثار و تبعات این موضوع آن‌چنان است که از آن باید تعبیر به «فاجعه» کرد. فاجعه‌ای که دشمنان اسلام و بلکه مستکبرین و قدرت‌طلبان عالم یکی از عاملان آن هستند و از آن اطلاع کامل دارند!

«سازمان CIA و جامعه اطلاعاتی آمریکا، در سال 1387 در گزارش های 2015 و 2025 اعلام کرده بودند، جمعیت ایران به سرعت در حال کاهش و در حدود عدد 1.5 فرزند برای هر خانواده رسیده است»[5]. این گزارش را آن‌ها 5 سال پیش اعلام کردند و حال آنکه این دغدغه مدت کوتاهی است که بر زبان‌ها افتاده است. آن‌ها بهتر از ما؛ از حال ما باخبرند! می‌دانید چرا؟

چون نقشه و فکر از آن‌هاست! فکر کاهش دادن جمعیت کشورهای جهان سوم و اسلامی از طرف آن‌هاست. یکی از نشریات عربی به نام «القراءات السّیاسیّه‏» طی مقاله‌ای مفصل پرده از طرحهاى آمریكا براى كاهش جمعیّت كشورهاى جهان سوّم و اسلامى برداشته و ابعاد مختلف این طرح استعمارى را تشریح می‌کند و نتیجه می‌گیرد‏ منظور از كنترل جمعیّت، حاكمیّت سیاسى است.[6]‏ در طرحهاى آمریكائى عنوان شده كه مدیریّت سیاسى در كشورهاى جهان سوّم از جمله كشورهاى اسلامى بایستى به لزوم پذیرش و تقویت سیاست‌هاى جمعیّتى بمنظور كاهش جمعیّت متقاعد شوند. بهمین جهت است كه هماهنگ با این طرح، سران اكثر كشورهاى اسلامى در مورد تنظیم جمعیّت به تشویق و تقویت مردم پرداخته و تسهیلاتى را به مؤسّسه‌هاى آمریكائى كه در اجراى سیاست‌هاى جمعیّتى فعّالند اختصاص می‌دهند.

الف- این مؤسّسه‏‌ها عبارتند از:

 1- آژانس رشد و توسعه بین المللى آمریكا (U.S.Agendy for International Developlent) مشهور به (U .S .A I D) یا مؤسّسه آژانس همكارى آمریكائى كه هزینه تمامى طرحهاى كاهش جمعیّت در كشورهاى اسلامى را به عهده دارد.

2- باث فایندر (path Finder) كه وسائل جلوگیرى از باردارى را تولید كرده و در دسترس زنان قرار می‌دهد و با آژانس همكارى آمریكائى نیز همكارى می‌نماید.

3- طرحهائى در مورد فاصله انداختن بین زایمان‌ها مشهور به ام. بى. اس Marketing of Birth Spacing M .B .S كه از جانب آژانس همكارى آمریكا پشتیبانى می‌شود. این مؤسّسه به پخش وسائل جلوگیرى از باردارى در كشورهاى اسلامى می‌پردازد.

ب- سازمانهاى بین‌المللى‏

1- سازمان بهداشت جهانى

2- سازمان تغذیه و كشاورزى بین المللى (فائو)

3- سازمان فرهنگى (یونسكو)

4- شوراى جمعیّتى

از امور قابل توجّه این است كه تمامى این سازمانها در كنار فعّالیّتهاى مخصوص به خود به سیاستهاى تنظیم جمعیّت در كشورهاى اسلامى نیز می‌پردازند.[7]

در این مورد حرف زیاد است و ما انشاءالله در این مورد بیشتر خواهیم نوشت تا نشان دهیم روندی که در پیش است عینا و یقینا در مسیر خواسته‌های قدرت‌طلبان عالم است.


پاورقی:

[1] پایگاه خبری زنان پرس

[2] پایگاه خبری مشرق

[3] همان

[4] باشگاه خبرنگاران

[5] همان

[6] رساله نكاحیه (كاهش جمعیت ضربه‌اى سهمگین بر پیكر مسلمین)، ص 85

[7] همان، ص 94

طبقه بندی: مسائل مهم روز، 
برچسب ها: كاهش جمعیت، افزایش سالمندان، نقشه دشمن، كاهش قدرت ملی، كاهش زاد و ولد، ناباروری،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 7 اسفند 1392 | توسط : سید هاشمی | نظرات()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic