تبلیغات
ولایت فقیه و حکومت اسلامی - عاقبت «جولان باطل» در حدیث حضرت امیر
"...بصیرت یعنی اینکه خط درگیری با دشمن را تشخیص بدهی...امام خامنه ای "
چند سالی است که منطقه‌ی حساس ما شاهد جنگ‌هایی است که عده‌ای برای رسیدن به قدرت، آن را به راه انداخته‌اند. جنگ‌هایی که در آن، زنان و کودکان بی‌گناه زیادی به خاک و خون کشیده شده‌اند. جنگ‌هایی که مردمان بسیاری را آواره کرده است. جنگ‌هایی که زیربناهای یک کشور را نابود کرده است. زیربناهایی که در طول چند سال ساخته می‌شود با چند انفجار طی چند دقیقه کاملا تخریب می‌شود.
قطعا چنین کسانی که خون بی‌گناهان را حلال می‌شمارند، کودکان را هم ذبح می‌کنند و جگر انسان را به دندان می‌گیرند؛ دشمنان خدا و دوستان ابلیس هستند. اگر چه این گروه به ظاهر انسان با عقاید افراطی تا امروز دوام آورده و به عربده‌کشی خود ادامه می‌دهد اما طبق سنت الهی نابود خواهد شد.

داعش و وهابیت

حضرت امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام می‌فرماید: «للباطل جولة»[۱]. مرحوم آقا جمال خوانساری در شرح این حدیث آورده است: «از براى باطل جولانى باشد. جولان بمعنى طواف و دور زدن است، و مراد اینست كه از براى باطل، گردشى باشد كه بزود بسر آید و زایل گردد چنانكه تتمه این كلام معجز نظام كه در كتب دیگر نقل شده اینست كه ثمّ یضمحلّ یعنى جولانى دارد و بعد از آن مضمحلّ و باطل می‌گردد»[۲].
امروز اگر شیخ نمر با شمشیر باطل وهابیت شربت شهادت می‌نوشد، در حقیقت یکی از قربانیان جولان باطل است که طبق فرموده حضرت امیر علیه‌السلام زایل خواهد شد.
رهبر معظم انقلاب در توضیح حدیث حضرت امیر علیه‌السلام تعبیر زیبایی دارند. ایشان جولان باطل را تشبیه به شعله‌ای می‌کنند که ابتدا بلند می‌شود اما در پایان خاموش می‌شود. «للباطل جولة ... این جوله مثل شعله‌ای است که بلند می‌شود و بعد هم فرو می‌نشیند و عوامل نابودی این حرکت در خود آن نهفته است»[۳].
جولانی که باطل در کشتار بی‌گناهان در سوریه، عراق، یمن و نیجریه می‌دهد به حول و قوه‌ی الهی به زودی مضمحل و زایل خواهد شد؛ ان شاء الله.

پی‌نوشت:
[۱] غرر الحكم و درر الكلم،  عبد الواحد بن محمد تمیمى آمدى، ص ۵۴۴
[۲] شرح آقا جمال خوانسارى بر غرر الحكم و درر الكلم، ج ‏۵، ص ۲۵
[۳] بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری ۱۳۸۱/۱۲/۱۳

طبقه بندی: دیدگاه های ولی فقیه،  مسائل مهم روز، 
برچسب ها: داعش، وهابیت، عربستان، یمن، نمر باقر النمر، تشیع،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 14 بهمن 1394 | توسط : سید هاشمی | نظرات()