تبلیغات
ولایت فقیه و حکومت اسلامی - حفظ و استمرار امنیت؛ محصول حضور در انتخابات
"...بصیرت یعنی اینکه خط درگیری با دشمن را تشخیص بدهی...امام خامنه ای "
یکی از کارهای مهمی که کشور به آن نیازمند است؛ حضور در انتخابات است. انتخابات ریاست جمهوری یا مجلس شورای اسلامی یا مجلس خبرگان فرقی نمی‌کند بلکه این حضور اهمیت دارد. حضوری که از اول انقلاب تا به امروز ضامن حیات کشور بوده است. هر فرد ایرانی اگر این احساس را داشته باشد که به تنهایی در حفظ حیات یک کشور نقش دارد و آن را وظیفه‌ی خود بداند به یقین دشمنان همیشه ناکام خواهند ماند. هر انتخاباتی که انجام می‌شود در صورت حضور مردم و احساس وظیفه و مسئولیت، یک قوت و قدرتی به نظام اسلامی دمیده می‌شود که ضامن بسیاری از مسائل و امور مملکت خواهد بود.

انتخابات

یکی از این ضمانتها که با حضور ملت در انتخابات کسب می‌شود ضمانت وجود و استمرار «حصار امنیتی» کشور است. با وجود ناامنی و حمله تکفیریها به کشورهای منطقه اما ایران اسلامی در امنیت است. امنیتی که دشمنان ما به دنبال برهم زدن آن هستند، چرا که اگر موفق شوند؛ به بسیاری از اهداف شوم خود خواهند رسید.
اگر به تاریخ انقلاب اسلامی نگاه کنیم خواهیم دید که دشمن هیچ‌وقت بیکار نبوده و همیشه درصدد ضربه زدن به این «حصار قدرتمند» بوده است. در سال ۱۳۵۸ یعنی اندکی بعد از پیروزی انقلاب با «ایجاد درگیریهای قومیتی در نقاط مختلف کشور» به دنبال رسیدن به همین هدف بود.[۱] در جنگی که در سال ۱۳۵۹ به کشور تحمیل کرد و ۸ سال طول کشید؛ قصد شکستن همین حصار را داشت. در سال ۱۳۷۷ با قتلهای زنجیره‌ای[۲] و در سال ۱۳۷۸ با ایجاد فتنه و اغتشاش خیابانی[۳] همین هدف را دنبال می‌کرد. چندین سال بعد یعنی ۱۳۸۸ دوباره با فتنه‌ای گسترده‌تر و اغتشاشات وسیع‌تر[۴] به خیال رسیدن به مقصود شوم خود بود که البته با بصیرت ملت شکست خورد. اما برنامه‌های شیطانی همچنان ادامه داشت. برنامه‌هایی که به شهادت دانشمندان هسته‌ای در سال ۱۳۹۲ منجر شد.[۵]
در طی این سالها دشمن با ایجاد چالشهای امنیتی به دنبال ضربه‌زدن به کشور بود اما نتوانست به جایی برسد. امسال هم قصد حمله به مرزهای ایران به وسیله گروه‌های تکفیری داشت همانطور که رهبری فرمودند: «بنده خبرهایی دارم از اینکه دشمنان ما با همراهی برخی از مسئولان سفیه منطقه خلیج فارس - نه همه‌شان، بعضی - درصدد هستند که جنگهای نیابتی را به مرزهای ایران بکشانند. پاسداران انقلاب اسلامی و همه پاسداران حریم امنیّت ملّی در سازمانهای مختلف بیدارند، هوشیارند. این را بدانند که اگر شیطنتی صورت بگیرد، واکنش جمهوری اسلامی بسیار سخت خواهد بود»[۶]. امروز هم قطعا برای اهداف خود برنامه‌های چندین ساله تدوین کرده‌اند تا به خیال خود روزی بتوانند این حصار امنیتی را نابود کنند. اگر ما هوشیار باشیم و تاریخ گذشته را درس و عبرت برای خود قرار دهیم و اعتقاد داشته باشیم که حضور تک‌تک ما تأثیر مستقیم در قوت و قدرت امنیت کشور دارد، بقای انقلاب را تضمین کرده‌ایم.
بنابراین محصول حضور هر فردی از آحاد ملت در انتخابات، همان قوت و قدرت بخشیدن به امنیت کشور خواهد بود. «شرکت در انتخابات موجب می‌شود که نظام جمهوری اسلامی تقویت بشود، پایداری و ماندگاری آن تأمین بشود، کشور در حصار امنیت کامل باقی بماند؛ ملّت ایران در چشم ملّت‌های دیگر آبرو پیدا کند، اعتبارش بالا برود، در چشم دشمنانش ابّهت پیدا کند»[۷].

پی‌نوشت:
[۱] جام جم آنلاین
[۲] رجانیوز
[۳] خبرگزاری تسنیم
[۴] مشرق نیوز
[۵] ویکی پدیا
[۶] بیانات در دانشگاه افسرى و تربیت پاسداری امام حسین علیه‌السلام ۱۳۹۴/۰۲/۳۰
[۷] بیانات رهبری در دیدار مردم قم ۱۳۹۴/۱۰/۱۹

طبقه بندی: دیدگاه های ولی فقیه،  مسائل مهم روز، 
برچسب ها: انتخابات، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 5 اسفند 1394 | توسط : سید هاشمی | نظرات()