"...بصیرت یعنی اینکه خط درگیری با دشمن را تشخیص بدهی...امام خامنه ای "
اگر بنا باشد چارچوب رفتاری ما با دشمن، همان رفتاری باشد که با دوست و یا غیردشمن انجام می‌دهیم، معلوم می‌شود که دچار اشتباه شده‌ایم و از تشخیص اقدام صحیح، عاجز مانده‌ایم.
کارهایی مثل «مودب نامیدن دشمن» و «قدم‌زدن با دشمن» در همین راستا ارزیابی می‌شود؛ وقتی شما دشمن حیله‌گر، بدعهد و خرابکار خود را مودب می‌دانی، معنایش این است که توان درک ماهیت او را نداری و از تشخیص باطن خراب او عاجزی. واقعا چگونه می‌توان به رییس‌جمهور بدترین دشمن ایران، لقب مودب داد؛ در حالی که اقدامات کینه‌توزانه‌ی او مثل تحریم‌های همه‌جانبه و تهدید اتمی علیه کشورمان را در کارنامه دارد!
متن کامل را اینجا بخوانید.
مقابه با دشمن
برچسب ها: ظریف، روحانی، دشمن، آمریکا، مودب، قدم زدن، جان کری،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 | توسط : رضا رستمی | نظرات()
میرزا ابوالقاسم بن حسین گیلانی قمی، معروف به میرزای قمی از عالمان شهیر قرن 13 است. وی از محضر آقا سید حسین خوانساری و وحید بهبهانی كه از بزرگان علمای آن عصر بودند بهره‌های فراوان برد. او بعد از رسیدن به مقامات علمی و کسب اجازه اجتهاد، به چنان محبوبیتی رسید که مسئولیت سنگین مرجعیت شیعه به عهده‌اش گذاشته شد. این عالم گرانقدر سپس به كار تألیف و تصنیف، تدریس و صدور فتوا، و تبلیغ و ترویج دین در جوار حضرت معصومه (سلام‌الله‌علیها) مشغول شد.

ولایت فقیه و میرزای قمی


ادامه مطلب


طبقه بندی: مبانی فقهی ولایت فقیه،  مباحث حکومت اسلامی، 
برچسب ها: ولایت فقیه، میرزای قمی، پیشینه ولایت، مجتهد عادل،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395 | توسط : سید هاشمی | نظرات()
فقط در دی‌ماه سال 1363، پنج مورد هواپیماربایی در کشور رخ داد و هواپیماها به عراق و رژیم صهیونیستی برده شدند. اینجا بود که بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی، یک‌بار دیگر، چاره و علاج را در سپردن کار به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دید و ماموریت «امنیت پرواز» و تشکیل «سپاه حفاظت هوایی» در دستور کار قرار گرفت و «طی حدود 30 سال خدمت خالصانه و شجاعانه، سپاه حفاظت هواپیمایی، ماموریت‌های خود را بطور صددرصدی تحقق بخشیده است؛ به گونه‌ای که با الطاف خداوند و روحیه ایثارگری و انگیزه جهادی پاسداران گمنام این سپاه و نیز مهارت و تخصص آنان، در حالیکه دشمنان انقلاب و نظام و مزدوران استکبار و رژیم صهیونیستی بیش از 130 اقدام خرابکارانه و هواپیماربایی را در پروازهای داخلی و خارجی کشور طراحی و به اجرا درآوردند، خوشبختانه حتی در یک مورد هم توفیق پیدا نکرده‌اند.»
متن کامل را اینجا بخوانید
سپاه
برچسب ها: سپاه، هواپیماربایی، کودتا، امام خمینی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : شنبه 11 اردیبهشت 1395 | توسط : رضا رستمی | نظرات()
در طول سالیان غم انگیز و طولانی «غیبت کبری»، علمای طراز اول شیعه، برای کم کردن آلام و رنج‌های ناشی از غیبت حجت حق(عجل‌الله‌فرجه)، در آرزوی تحقق عملیِ نظریه‌ای بودند که از متون اصیل اسلامی، استنباط شده بود. بقای معارف شیعه و عزت شیعیان در این دوران پر تلاطم، در گرو عملی شدن نظریه‌ای بود که سال‌ها در قفسه‌ی کتابخانه‌های بزرگان دین، خاک می‌خورد و به هر دلیل، امکان عملی کردن آن وجود نداشت. نظریه‌ی «ولایت فقیه» که در میان اَعلام و برجستگان شیعه، قدمتی بیشتر از هزار سال دارد آنچنان مورد اتفاق و موافقت علما بوده است که هرگونه تشکیک و وسوسه در خصوص آن، شگفت‌آور توصیف شده است...
متن کامل را اینجا بخوانید
ولایت فقیه
برچسب ها: ولایت فقیه، امام خمینی، صاحب جواهر،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : شنبه 4 اردیبهشت 1395 | توسط : رضا رستمی | نظرات()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic